Intro nurkowe z instruktorem

Jakie są opcje spróbowania nurkowania?

kursy nurkowania Gdańsk

1. Spróbowanie nurkowania w basenie

Z jednej strony jest to najbezpieczniejsza forma pierwszego podejścia do nurkowania. Jednakże, naszym skromnym zdaniem, jeśli nie boisz się wody, to ta opcja będzie dla Ciebie zwyczajnie nudna!

Mimo całego naszego uwielbienia do przebywania pod wodą, w basenie jedyne co można podziwiać, to… kafelki. Innym minusem tej opcji jest również cena - powiększona o wynajem toru basenowego.

2. Spróbowanie nurkowania z brzegu

W tym przypadku jeździmy nad lokalne jeziorko - jezioro Białe obok Grzybna. Jeśli zaś Neptun jest wyjątkowo łaskawy, nurkujemy w Gdyni na Białych Dołach. Nurkowanie w obu tych miejscach odbywa się na niedużej głębokości, zazwyczaj nieprzekraczającej 3 metrów.

Za pierwszym razem nie nurkujemy głębiej, aby zagwarantować Ci najwyższe bezpieczeństwo. Taka głębokość to również tzw. strefa litoralu - najbogatszego życia podwodnego. Znaczy to, że będziesz miał dużą szanse podziwiać wiele różnych ryb i innych stworzonek wodnych! Dodatkowo, takie płytkie głębokości charakteryzują się bardzo jasną i przejrzystą wodą.

3. Spróbowanie nurkowania z łódki

To jest zdecydowanie nasza ulubiona opcja - jako jedyna zawiera w sobie aż 2 nurkowania i odbywają się one z Półwyspu Helskiego. Pierwsze wejście do wody przebiega podobnie do opcji nr. 2, z tą różnicą, że całą godzinę poświęcamy na trening. Uczymy się nieco więcej umiejętności, aby przygotować się do drugiego, nieco trudniejszego, nurkowania.

Po treningu wsiadamy na łódkę i płyniemy na O.R.P Wicher - wrak okrętu, który zatonął podczas II WŚ. Wrak jest idealny do tego typu nurkowania, ponieważ leży dość płytko oraz często pływa przy nim dużo życia morskiego. To jak? Którą opcję spróbowania nurkowania wybierzesz dla siebie?