Kurs Nurkowania – Egipt

Kurs nurkowania w Egipcie to unikalne doświadczenie, które łączy naukę tego wspaniałego sportu z zagranicznymi wakacjami. Kurs OWD to stopień podstawowy, który jest pierwszym krokiem na drodze każdego nurka. Po tygodniowym wyjeździe, po pozytywnym zaliczeniu wszystkich ćwiczeń, otrzymasz zatem uprawnienia do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów na całym świecie.

Co więcej, jeśli zdecydujesz się na kurs nurkowania w Egipcie, nauczysz się wszystkiego jeszcze przed nadejściem lata w Polsce. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać swoje umiejętności po powrocie z wyjazdu i korzystać z nich przez cały ciepły sezon, nurkując np. w Bałtyku lub pięknych, okolicznych jeziorach, a także wielu innych miejscach.

Czy warto zrobić kurs nurkowania w Egipcie?

Choć polecamy przygotować się do tego jeszcze przed wyjazdem, nic nie stoi na przeszkodzie, byś ukończył swój kurs nurkowania w Egipcie! Relaksujący urlop, przejrzysta, ciepła woda i mnóstwo pięknego podwodnego życia to wyjątkowo przyjemne warunki do nauki, czyż nie? Pamiętaj jednak, że podczas szkolenia Twoja uwaga powinna być skupiona w dużej mierze na wykonywaniu ćwiczeń, a nie zawsze oglądaniu kolorowym rybek. Dlatego też, tak jak wspomnieliśmy, najlepszym rozwiązaniem jest ukończenie kursu jeszcze przed wyjazdem, by w Egipcie wykorzystywać i doskonalić nabyte umiejętności do podziwiania morskich stworzeń.

Dobrym pomysłem jest też oczywiście rozpoczęcie szkolenia w Polsce i dokończenie kursu nurkowania w Egipcie. Jeśli jednak nie jesteś w ogóle przekonany do nurkowania w naszym kraju, szybko marzniesz lub zwyczajnie nie przepadasz za wodami Bałtyku czy jezior, rozpoczęcie nauki na wyjeździe jest doskonałym wyborem. Niezależnie więc od tego, jaką opcję wybierzesz, nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, a praktyczne szkolenie połączymy w Egipcie z przyjemnym zwiedzaniem podwodnych krain. Dzięki temu wrócisz do domu z nowymi umiejętnościami i cudownymi wspomnieniami.


3

Czego nauczysz się na kursie nurkowania w Egipcie?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że podstawowy kurs nurkowaniaOWD w Egipcie skierowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z odkrywaniem tajemnic podwodnego świata. W związku z tym podczas zajęć nauczysz się obsługi całego sprzętu, ubierania się w niego i prawidłowego korzystania z niego pod wodą. Pokażemy Ci również wiele ciekawych, praktycznych ćwiczeń, które powinien znać każdy nurek, by każde zanurzenie było w pełni bezpieczne.

Ponadto podczas kursu nurkowania w Egipcie będziesz doskonalił swój trym, czyli utrzymywanie się w wodzie w pozycji poziomej. W naszej szkole przykładamy bowiem dużą wagę do jakości przeprowadzanych ćwiczeń. Chcemy, byś wyniósł z nich znacznie więcej, niż tylko jakiekolwiek zaliczenie. Zależy nam, byś czuł się pod wodą całkowicie bezpiecznie i spokojnie, a także pewny swoich umiejętności, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdziesz. Gwarantujemy jednak, że to wszystko okraszone jest fantastyczną zabawą. 😊

Kurs nurkowania w Egipcie w skrócie

Kurs Nurkowania w Egipcie organizowany jest przy współpracy Szkoły Nurkowania Ośmiornica oraz Polskiej Bazy Nurkowej w Safadze. Działamy z nią od wielu lat, dzięki czemu jesteśmy pewni, że zapewnia ona naszym kursantom wszystko to, czego potrzebują na najwyższym poziomie. Ponadto warto wiedzieć, że:

  1. Kurs nurkowania przeprowadzamy już od 10. roku życia.
  2. Nie ma górnej granicy wiekowej.
  3. Umiejętności pływackie nie są wymagane.
  4. Sprzęt na wynajem jest w cenie kursu.
  5. Zapewniamy podwodne fotki z wyjazdu.
  6. Licencja (uwzględniona w cenę kursu) ważna jest NA CAŁYM ŚWIECIE.
  7. Po kursie możesz nurkować we wszystkich wodach do 18 metrów głębokości.
  8. Ciepłe i przejrzyste wody sprzyjają nauce.

Pamiętaj jednak, że Twój ogólny stan zdrowia musi być dobry przed kursem nurkowania w Egipcie. Jeśli masz co do tego jakieś wątpliwości, zapytaj nas – chętnie pomożemy Ci sprawdzić i w miarę możliwości wyeliminować ewentualne przeciwwskazania.

>