Walentynki

5 Powodów, dla których nurkowanie jest idealnym sportem dla par

Przyszły Walentynki i szukasz jakiegoś oryginalnego zajęcia. Większość par decyduje się na kolację w jakiejś bardziej wyszukanej restauracji i/lub kino. Dlaczego zamiast tego nie pomyśleć nad czymś bardziej wyjątkowym? Bądź oryginalny i pokaż swojej drugiej połówce nieco spontaniczności – zdobądźcie certyfikaty i jedźcie nurkować!
W 1993 roku, Arthur Aron, profesor psychologii na uniwersytecie w Stony Brook wraz ze swoimi współpracownikami opublikował badania, których wyniki jasno wskazują na to, że pary spędzające czas na wspólnym przeżywaniu nowych i ekscytujących rzeczy są bardziej usatysfakcjonowane ze swojego związku. Sally i ja nurkujemy razem już od niemal pięciu lat. Przedstawiamy powody, dla których tak kochamy to robić.

I. KOMUNIKACJA
Uczymy się zupełnie nowej formy komunikacji, nie przez rozmowę, a znaki pokazywane dłońmi. Nauka poprawnej komunikacji z partnerem zdecydowanie wzmacnia nasze wzajemne zaufanie, szczerość i szacunek jaki mamy względem siebie, jak i względem naszego związku. Dzięki nurkowaniu przenosimy naszą komunikację na zupełnie nowy, wyższy poziom, dzięki czemu nasz związek staje się silniejszy i jeszcze bardziej rozwinięty. „Wszystko w porządku?”, „Chcesz podpłynąć bliżej tamtego wraku?”, „Płyniemy głębiej czy płyciej?”, „Widziałaś tamtego rekina?”. Pod wodą otacza nas cisza, ale nasze „rozmowy” trwają cały czas, po prostu używamy innego „języka”.

II. PLANOWANIE
Wspólne planowanie zadań – zaczynając od rozmyślań nad tym, co ze sobą zabrać, przez wybór konkretnego miejsca pod wodą do nurkowania, kończąc na tym, kto będzie prowadził w drodze powrotnej, ponieważ jedno z Was czuje się senne po Aviomarinie – wszystko to jest częścią zabawy. Nurkowanie nie zaczyna się w momencie wejścia do wody; zaczyna się w momencie, kiedy decydujecie się w ogóle na nie wybrać. Kilka dni przed wypłynięciem zaczynamy myśleć nad przekąskami, gotówką czy gdzie pójdziemy zjeść po nurkowaniu, ale wieczór przed zawsze spędzamy z listami zadań w rękach i pakując cały potrzebny sprzęt. Zawsze mamy dużo zabawy przy sprawdzaniu się nawzajem oraz pakując wspólny zestaw bezpieczeństwa. Jest to także świetny sposób na dokładniejsze poznanie potrzeb naszego partnera lub partnerki. Dzięki takiemu wspólnemu planowaniu i komunikacji, a także świadomości tego, co chcemy osiągnąć, jaki potrzebujemy sprzęt, zapewniamy się wzajemnie o tym, że wspólnie spędzony czas będzie cudowny. W końcu oboje zaplanowaliście i zgodziliście się we wszystkim co dotyczy Waszej przygody. Podwójne zwycięstwo.

III. ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW
Nurkowanie, dzięki wspólnemu omawianiu każdego odbytego nurkowania, a także wyciąganiu z nich wniosków na przyszłość, daje parom doskonałą lekcję rozwiązywania problemów. Nurkowanie było świetne, ale można zrobić, by w przyszłości było jeszcze lepsze. „Dlaczego płynęliśmy pod prąd na końcu?” „Nie wiem, ale co możemy zrobić by tego uniknąć w przyszłości?”. Wspólna praca and rozwiązywaniem problemów uczy nas działać jako jedna drużyna, nie jednostki.

IV. ZABAWA
Nurkowanie to przyjemność, a wspólne przeżywanie przyjemności i bawienie się jest niezbędne w każdym zdrowym związku. Nurkując, zbliżasz się do zarówno wspaniałego podwodnego życia, jak i do reliktów historii takich jak wraki statków. Woda zajmuje około 75% powierzchni naszej planety, a dzięki nurkowaniu, razem ze swoją drugą połówką jesteście w stanie zobaczyć tę część świata, która była widziana przez naprawdę niewielu na własne oczy. Daje to zupełnie nowe możliwości i pomysły na kolejne przygody w trakcie Waszych wakacyjnych wyjazdów. Weekendowy wypad do Cancun, żeby napić się margarity na białej plaży? Kolejnego dnia wstańcie wcześniej, by odwiedzić MUSA, podwodne muzeum, w którym zobaczycie ponad 500 rzeźb rzeczywistych rozmiarów. Tygodniowa wycieczka na Hawaje? Zafundujcie sobie nocne nurkowanie na Big Island, by móc podziwiać niesamowity taniec gigantycznych mant pomiędzy Wami.

V. DZIELENIE SIĘ
Jedną z najlepszych kwestii bycia w związku jest dzielenie się przygodami i doświadczeniami, przeżywanie ich razem. Jednym z najlepszych momentów zaraz po nurkowaniu jest wynurzenie się i krzyczenie „Wow, widziałeś te żółwie płynące tuż obok mnie?” „Żartujesz sobie? Nawet zrobiłem Ci genialne zdjęcie jak jeden był tuż nad Twoją głową!”. Tak, nurkowanie jest świetną zabawą, ale dzielenie jej z kimś wyjątkowym sprawia, że staje się jeszcze, i to o wiele, lepsze. I wcale nie mu być to tylko druga połówka. Jeśli masz dzieci, mające 10 lub więcej lat, one także mogą nauczyć się nurkować i będziecie wchodzić do wody całą rodziną. Nieistotne, czy Twój związek ma wieloletnie doświadczenie, czy nie, czy dogadujecie się na każdej płaszczyźnie, czy czasem bywacie w dołku, nurkowanie zdecydowanie wzmocni Waszą relację znacznie bardziej niż się tego oboje spodziewacie. Lepsza komunikacja, wspólna zabawa przy planowaniu, korzyści z rozwiązywania problemów jako para, robienie rzeczy, których nie robią wszyscy wokół i dzielenie tego ze sobą wzajemnie jest rewelacyjnym pomysłem na spędzenie Walentynek, miesiąca miodowego czy jakiejkolwiek innej okazji (albo i bez okazji), jaka Wam przyjdzie do głowy. Jeśli jeszcze nie zrobiliście swoich pierwszych certyfikatów, znajdźcie najbliższe centrum nurkowe SDI i zacznijcie przygodę z nurkowaniem jeszcze dziś.

Autorzy: Cris Merz i Sally Camm
Tłumaczenie: Maria Wiktoria Jankowska, na zlecenie Ośmiornica sp. z. o.o
link do oryginału: https://www.tdisdi.com/scuba-diving-for-couples/?fbclid=IwAR2DVIrMju1D_TPoUgbwTIVJch2xg4O1PlbEyQbbL8R9AmzDq_64_x5rl3s

Co sądzicie? Bo nam się bardzo podoba! Zgadzamy się w 100%, że nurkowanie to idealny pomysł na walentynki – z tego powodu przygotowaliśmy SUPER promocję:

I. Spróbowanie nurkowania z instruktorem na basenie – czas zajęć 1h
Omówienie zasad działania sprzętu, pełen sprzęt na wypożyczenie na czas zajęć
Opieka instruktora, wykonanie podstawowych ćwiczeń i zdjęcia pamiątkowe
Koszt: 300 PLN/para

II. Spróbowanie nurkowania z instruktorem z brzegu nad morzem – czas zajęć 2h
Omówienie zasad działania sprzętu, pełen sprzęt na wypożyczenie na czas zajęć (suche, szczelne i ciepłe skafandry umożliwiające nurkowanie w wodzie nawet 1 st.C)
Opieka instruktora, wykonanie podstawowych ćwiczeń i zdjęcia pamiątkowe
Koszt: 400 PLN/para

Zapraszamy do kontaktu!