Obejrzyj nasze darmowe szkolenie z podstaw nurkowania i zostań odkrywcą głębin!

Kurs nurkowania online za darmo

Przed rozpoczęciem szkolenia nie wiesz tak naprawdę, co czeka na Ciebie na kursie. Dopiero po zejściu pod wodę jesteś w stanie stwierdzić, czy nurkowanie jest sportem, w którym się odnajdziesz. Pragniemy jednak zachęcić Cię do tej fantastycznej aktywności i pokazać choć wycinek wiedzy, którą przyswoisz podczas zajęć z nami, dlatego stworzyliśmy kurs nurkowania online za darmo! Obejrzyj poniższy krótki film zawierający wprowadzenie do szkolenia podstawowego i zobacz, jak fascynujące może być odkrywanie morskich głębin.

Dzięki bezpłatnemu szkoleniu nurkowania online dowiesz się też, że sport ten nie jest tak prosty, jak mogłoby się niekiedy wydawać i wymaga opanowania sporej ilości umiejętności. Nic się jednak nie martw! Jesteśmy tu po to, by Cię wszystkiego nauczyć. Nasz zespół to pasjonaci i nurkowie z ogromnym doświadczeniem, którzy zadbają o to, byś pokochał spędzać czas pod wodą tak samo, jak oni, a dodatkowo czuł się wtedy dobrze oraz bezpiecznie.

Co zawiera darmowe szkolenie z podstaw nurkowania?

W darmowym szkoleniu z podstaw nurkowania online, które umieściliśmy powyżej, odpowiadamy na kilka pytań, które często zadają nam osoby zainteresowane tymsportem. Przede wszystkim dowiesz się z niego, czy musisz mieć świetne płuca do nurkowania! Choć zdrowie i sprawność fizyczna mają ogromny wpływ na przebywanie pod wodą (chociażby pod względem szybszego lub wolniejszego męczenia się), nie zawsze są głównymi i jedynymi wyznacznikami. Poświęć 11 minut na obejrzenie naszego bezpłatnego szkolenia nurkowego online, by dowiedzieć się znacznie więcej na ten temat.

Z przygotowanego wideo dowiesz się też, w jaki sposób oddychamy pod wodą. Wszak jest to umiejętność, która w dużej mierze wyróżnia nas, nurków, pośród innych osób. Być może zastanawiasz się, jak wygląda kwestia wstrzymywania oddechu pod wodą. Choć istnieje szczególna dziedzina nurkowania, w której należy się w ten sposób zanurzać, nie dla każdego jest to wskazane. Na to pytanie również otrzymasz więc wyczerpującą odpowiedź w naszym darmowym kursie nurkowania online. Dokładnie opisujemy w nim, co wolno, a czego nie wolno robić podczas oddychania z butlą.

Pozostałe elementy darmowego kursu nurkowania online

W naszym darmowym kursie nurkowania online zawarliśmy również najważniejsze informacje dotyczące sprzętu, w który wyposażymy Cię podczasszkolenia. Poznasz poszczególne elementy nurkowego ekwipunku i dowiesz się, w jaki sposób one działają. Bardzo istotne jest, byś oswoił się z nimi jeszcze przed wejściem do wody i wiedział, do czego one służą. Z nagranego filmiku dowiesz się między innymi:

  • jakie ciśnienie jest w butli,

  • jak zbudowany jest zawór butli,

  • jakim gazem oddychamy z butli i ile się go w niej mieści,

  • jak zbudowany jest automat oddechowy.

Wszystko to znacznie ułatwi Ci wykonywanie zadań i obsługę całego sprzętu w nieco trudniejszych niż na powierzchni warunkach. A skoro mowa o zadaniach – w powyższym kursie opisujemy także kilka podstawowych ćwiczeń, które czekają na Ciebie podczas podstawowego szkolenia! Jesteśmy pewni, że samo słuchanie o nich zachęci Cię do nauki, a wykonywanie ich pod wodą przyniesie dużo satysfakcji.

Ciekawym zagadnieniem, które interesuje wiele osób, jest ponadto sposób porozumiewania się pod wodą. Przecież nie możemy ze sobą normalnie rozmawiać, trzymając w ustach automat oddechowy. Nurkowie mają jednak na to swoje rozwiązanie i wypracowali uniwersalny system znaków, za pomocą których przekazują pod wodą innym nurkom najważniejsze informacje. Sprawdź, co jeszcze umieściliśmy w powyższym kursie nurkowania online za darmo i poznaj mnóstwo rozmaitych ciekawostek, a następnie zapisz się na szkolenie lub lekcję próbną z naszym instruktorem!

>