Kurs Podstawowy

Podstawowy kurs nurkowania

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym nurkiem, w naszej szkole znajdziesz odpowiadające Ci szkolenie. Dla osób, które jeszcze nigdy nie miały do czynienia z tym sportem lub schodziły pod wodę na tzw. intro nurkowe i chciałyby zdobyć uprawnienia, oferujemypodstawowy kurs nurkowania. Szkolenie OWD (Open Water Diver) umożliwia nurkowanie na otwartych wodach oraz uprawnia do schodzenia pod wodę na głębokość 18 metrów z partnerem, lecz już bez instruktora.

podstawowy-kurs-nurkowania-owd

Gwarancja małej (2-os) grupy oraz największej ilości nurkowań!

Gwarancja zajęć w pełni indywidualnych oraz jeszcze większej ilości nurkowań w tym z łódki na wrakach Bałtyku! 

Na podstawowym kursie nurkowania w naszej szkole otrzymasz:

 • nowoczesny sprzęt na czas trwania szkolenia,

 • dostęp do teoretycznego kursu online,

 • najdłuższe na rynku nurkowania,

 • największą ze wszystkich szkół liczbę nurkowań.

Aby zapewnić Ci jak najrealniejsze warunki, zazwyczaj rezygnujemy z nurkowań na basenie. Zamiast tego zajęcia praktyczne odbywają się w jeziorze oraz morzu. Każdy kursant zwiedzi z nami wraki leżące na dnie Bałtyku i odbędzie nurkowanie z łódki. Po ukończeniu kursu nurkowania OWD i pozytywnym zdaniu egzaminu (pisemnego i praktycznego) wystawimy Ci certyfikat, który jest rozpoznawalny w centrach oraz miejscach nurkowych na całym świecie.

Jak przygotować się do kursu nurkowania od podstaw?

Przygotowania do kursu nurkowania od podstaw wcale nie są skomplikowane. Wszak jesteśmy tu po to, by wszystko Ci pokazać i wszystkiego nauczyć. Przed przystąpieniem do zajęć praktycznych otrzymasz od nas dostęp do kursu nurkowania online. Dzięki niemu zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną, którą później wykorzystasz na zajęciach.

Zanim wejdziemy do wody, będziesz musiał też wypełnić krótki test, dzięki któremu upewnimy się, że przyswoiłeś wymaganą teorię. Na czas szkolenia praktycznego otrzymasz od nas pełen zestaw sprzętu, w którego zakres wchodzi:

 • skafander (suchy lub mokry, zależnie od sezonu i wykupionego kursu),

 • komputer nurkowy,

 • automaty (główny i zapasowy),

 • uprząż i balast,

 • maska, płetwy, buty, rękawiczki i kaptur.

Jeśli zdecydujesz się na kurs nurkowania OWD w suchym skafandrze, jedyne co będziesz musiał ze sobą mieć, to ciepły i wygodny dres (lub bielizna termoaktywna i bluza), który zakłada się pod spód. Dzięki temu zapewnisz sobie komfort termiczny nawet podczas najzimniejszej pogody. Co istotne, szkolenie podstawowe możemy połączyć z zaawansowanym kursem nurkowania, dzięki czemu nauczysz się od razu znacznie więcej!

Zaawansowane kursy nurkowania

Zaawansowany kurs nurkowania to propozycja dla Ciebie, jeśli ukończyłeś szkolenie OWD i chcesz rozwijać swoje umiejętności. Skoro dotarłeś do tego akapitu, oznacza to, że zaliczasz się do osób, które bezpowrotnie zaraziły się miłością do odkrywania podwodnych głębin, a także chcą robić to lepiej i bezpieczniej. W zależności od poziomu, na jakim obecnie jesteś, możemy przygotować dla Ciebie specjalne pakiety szkoleniowe.

Dzięki tak indywidualnemu podejściu nauczysz się wszystkiego, czego tylko chcesz w preferowanych przez Ciebie terminach i formie. W zakres zaawansowanych kursów nurkowania wchodzi bowiem nie tylko AOWD (Advanced Open Water Diver), ale też inne szkolenia, takie jak:

 • kurs ratunkowy (Rescue Diver),

 • kurs konfiguracji bocznej (Sidemount),

 • kurs suchego skafandra (Dry Suit),

 • kurs wrakowy.

Ponadto przeprowadzamy również kursy nurkowania technicznegoTDI Advanced Nitrox + TDI Decompression Procedures lub TDI Extended Range + ew. TDI Trimix. Być może nazwy te są dla Ciebie na razie niezrozumiałe, jednak gwarantujemy, że po ukończeniu zaawansowanego kursu nurkowania w naszej szkole nic z tego zakresu nie będzie dla Ciebie obce.

>