O nas

Nurkowanie Gdańsk, Gdynia, Sopot co możemy o sobie powiedzieć

WOJCIECH NOWAK – Właściciel
SDI Course Director| TDI Trimix Instructor #19696

Jako syn ratownika wodnego i instruktora pływania cale życie byłem związany z wodą. Śmieję się, że tata nauczył mnie pływać wyrzucając mnie z łódki na środku morza. 🙂

Moja przygoda z nurkowaniem zaczęła się dawno temu jeszcze za czasów szkolnych. Na jednym z treningów na basenie, gdzie przygotowywałem się przed mistrzostwami juniorów zobaczyłem pod wodą nurków. Okazało się, że ich instruktorem był ten sam człowiek, który prowadził moje zajęcia z pływania.

Od razu zapisałem się na kurs podstawowy OWD i żeby było śmieszniej… nie podobało mi się!  Zakochałem się w tym sporcie dopiero po kursie nurkowania, gdy pojechałem nurkować do Egiptu w 2009r. Tam poznałem swojego obecnie serdecznego przyjaciela Marcina, właściciela bazy w Egipcie i patrząc na to jaki jest zadowolony z życia i szczęśliwy pomyślałem “też chcę to robić”!

Od tamtej pory robiłem wszystko, by zdobyć uprawnienia instruktorskie i jak najszybciej spełnić swoje marzenie o własnej szkole. W 2012r. rozpocząłem pracę, początkowo jako asystent, a potem jako pełnoprawny instruktor. Po dwóch latach założyłem swoją szkołę. W ciągu tego czasu wyszkoliłem ponad 200 osób, wykonałem ponad 1500 nurkowań w tym głębokie na ponad 80m i każdego dnia wstaję do pracy z uśmiechem na twarzy.

Najbardziej lubię nurkować na naszych „bałtyckich wrakach”.

Co najbardziej lubię w nurkowaniu? Nauczać. Uwielbiam patrzeć jak ktoś zielony jak woda w naszych jeziorach w kwestii nurkowania po kilku dniach pod naszą opieką staje się samodzielnym i pewnym siebie nurkiem. Część z moich kursantów wyszkoliłem również na poziomy instruktorskie. Obserwowanie jak sami szkolą innych sprawia mi wiele przyjemności.

Zapraszamy na kursy nurkowania i wyjazdy nurkowe z Ośmiornicą!
A czemu mówią na mnie Ośmiornica i dlaczego nazwałem tak szkołę? Tego dowiesz się na kursie.

 

ARTUR CHMURA –  Prawa ręka,
SDI OWSD Instructor | TDI Nitrox Instructor #21490

Kurs nurkowania rozpoczął wraz z synem w ciepłych wodach Egiptu kilka lat temu. Gdy wrócił do Polski zakochał się w bałtyckich wrakach i tak już zostało. Poznałem Artura w 2013r. właśnie podczas wyjazdu na Bałtyk i od razu złapaliśmy wspólny język. Na nurkowaniu z Arturem nie brakuje śmiechu. Rzuca żartami z rękawa bardziej jak zawodowy komik niż zawodowy nurek.

Był pierwszą osobą, której zaproponowałem karierę instruktora nurkowania. Po roku asystent na kursach w mojej szkole odbył kurs instruktorski i zdał go w 2016 roku za pierwszym podejściem. Od tego czasu gdy nie naucza to nurkuje dla własnej przyjemności. Jak sam powtarza w nurkowaniu najbardziej lubi “tę ciszę i spokój”.  Legenda głosi, że kiedyś podobno stracił cierpliwość, ale wierzcie mi, ja nie znam bardziej spokojnego i wyrozumiałego człowieka na świecie!

KAMIL HUŚCIO 

SDI OWSD Instructor Od poziomu podstawowego

Wychowanek naszej szkoły od poziomu podstawowego. Przyszedł na kurs “szukając jakiegoś zajęcia” bo nie miał pomysłu na życie. Teraz nie ma pomysłu skąd brać więcej czasu na nurkowania. Został Instruktorem nurkowania by, jak to sam powiedział “udowadniać wszystkim, że nurkowanie jest fajne i dla każdego”
Na co dzień jest mechanikiem i do szkoleń podchodzi równie precyzyjnie jak do naprawy swojego własnego auta.

Krzysztof Bujak

SDI OWSD Instructor #22630

Instruktor Pływania i Ratownik Wodny swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczął kilka lat temu. Poznałem Krzyśka gdy zapisał się na kurs instruktorski, który miałem przyjemność prowadzić. Tak jak ja Krzysztof to człowiek od zawsze związany z wodą. Jego ogromną pasję widać na każdym kursie jaki prowadzi.

Andrzej Ryzek

SDI Assistan Instructor & SDI Insctructor Candidate

Andrzej był jednym z moich pierwszych samodzielnie szkolonych kursantów i jest jednym z tych, z którymi szybko złapałem dobry kontakt, również prywatnie.
Z zawodu i wykształcenia jest kucharzem (facebook.com/smakercateringservice/). Na pewno spotkacie go na naszych wyjazdach nurkowych przygotowującego coś pysznego do jedzenia po nurkowaniu.

Obecnie odbywa staż w naszej szkole na poziom instruktora nurkowania. Trzymamy kciuki by zdał egzamin za pierwszym podejściem!

Rafał Dadej

SDI Divemaster

Rafał to człowiek orkiestra i powinien żyć w czasach renesansu. Oprócz częstego i po części zawodowego nurkowania jest doktorem nauk i wykładowcą na UG. Udziela się w społeczności ratowników wodnych, motocyklistów oraz jeździ off-roadowo. Jednakże przede wszystkim prowadzi fundacje “Trzeba Marzyć”, którą jako szkoła czynnie wspieramy na corocznej akcji “3 City Diving Day – Zanurkuj z Marzeniami” oraz od kilku lat przekazujemy 1%  podatku dochodowego do czego zachęcamy wszystkich!
Jeśli chcecie posłuchać jego spokojnego głosu i wielu merytorycznych treści zapraszamy na nasze szkolenia oraz na audycje “Ludzie i Pieniądze” w Gdańskim Radiu.

Łukasz Laskowski

SDI Divemaster

Kolejny nasz wychowanek od podstawowego poziomu. Rozpoczął swoją przygodę w 2015 r. w Egipcie. Chciał nurkować, bowiem szukał dla siebie pasji. Pokochał nurkowanie do tego stopnia, że zapragnął się nim dzielić. W 2016 r. zapisał się na szkolenie na przewodnika nurkowego. Teraz zbiera doświadczenie by zostać szkoleniowcem i samodzielnie przekazywać swą pasję innym, a jak sam mówi “tym którzy myślą, że to nie dla nich”

Też chcesz do nas dołączyć?  Zapraszamy na KURSY INSTRUKTORSKIE!
Pozdrawiam Serdecznie i do zobaczenia na kursach – Wojciech Nowak