O nas

WOJCIECH NOWAK – Założyciel, Prezes Zarządu
SDI Instructor Trainer | TDI Deco Procedures Instructor Trainer |
TDI Trimix Instructor #19696

Jako syn ratownika wodnego i instruktora pływania – całe swoje życie byłem związany z wodą. Śmieje się, że tata uczył mnie pływać wyrzucając mnie z łódki na środku morza 🙂

Moja przygoda z nurkowaniem zaczęła się dawno temu jeszcze za czasów szkolnych. Na jednym z treningów na basenie, gdzie przygotowywałem się do mistrzostwami juniorów zobaczyłem pod wodą nurków. Okazało się, że ich instruktorem był ten sam człowiek, który prowadził moje zajęcia z pływania.
Od razu zapisałem się na kurs podstawowy OWD i żeby było śmieszniej… nie podobało mi się!  Zakochałem się w nurkowaniu dopiero po kursie, gdy pojechałem nurkować do Egiptu w 2009r. Tam poznałem swojego obecnie serdecznego przyjaciela Marcina – właściciela bazy w Egipcie i patrząc na to jaki jest szczęśliwy z życia pomyślałem „też chcę to robić”

Od tamtej pory robiłem wszystko, by zdobyć uprawnienia instruktorskie i jak najszybciej spełnić swoje marzenie o własnej szkole. W 2012r. rozpocząłem pracę, początkowo jako asystent, a potem jako pełnoprawny instruktor w innej szkole. 2 lata później założyłem już swoją.
W ciągu tego czasu wyszkoliłem ponad 300 osób wykonałem ponad 2000 nurkowań w tym głębokie na ponad 80m i każdego dnia wstaję do pracy z uśmiechem na twarzy.
W 2018 r. ukończyłem kurs egzaminatora instruktorów nurkowania i jestem najmłodszym posiadaczem tego stopnia w Europie. 

Najbardziej lubię nurkować na naszych BAŁTYCKICH WRAKACH
Co najbardziej lubię w nurkowaniu?  – Nauczać.  Uwielbiam patrzeć jak ktoś zielony jak woda w naszych jeziorach w kwestii nurkowania po kilku dniach pod naszą opieką staje się samodzielny i pewny siebie pod wodą. Część z moich kursantów wyszkoliłem również na poziomy instruktorskie i patrzenie na to jak szkolą innych, gdy jeszcze jakiś czas temu ja ich uczyłem jest dla mnie najpiękniejszym widokiem na świecie 🙂
Oprócz nurkowania interesuje się biznesem, marketingiem i finansami.
ZAPRASZAM NA KURSY NURKOWANIA  I WYJAZDY Z OŚMIORNICĄ!

Zapraszamy na nurkowanie z Ośmiornicą!
A czemu mówią na mnie Ośmiornica i dlaczego nazwałem tak szkołę? Tego dowiesz się na kursie.

ARTUR CHMURA – Prawa ręką Prezesa 🙂
SDI OWSD Instructor | TDI Nitrox Instructor #21490

Kurs rozpoczął wraz z synem w ciepłych wodach Egiptu kilka lat temu. Gdy wrócił do Polski zakochał się w Bałtyckich wrakach i tak już zostało. Poznałem Artura w 2013r. właśnie podczas wyjazdu na Bałtyk i od razu złapaliśmy wspólny język. Na nurkowaniu z Arturem nie brakuje śmiechu. Rzuca żartami z rękawa bardziej jak zawodowy komik niż zawodowy nurek 🙂

Był pierwszą osobą, której zaproponowałem karierę instruktora nurkowania i tak po roku asyst na kursach w mojej szkole w 2016 odbył kurs instruktorski zdając go za pierwszym podejściem. Od tego czasu gdy nie naucza to nurkuje dla własnej przyjemności. Jak sam powtarza w nurkowaniu najbardziej lubi „tę ciszę i spokój”.  Legenda głosi, że kiedyś podobno stracił cierpliwość, ale wierzcie mi, ja nie znam bardziej spokojnego i wyrozumiałego człowieka na świecie!

Krzysztof Bujak

SDI OWSD Instructor #22630


Instruktor Pływania i Ratownik Wodny, swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczął kilka lat temu. Poznałem Krzyśka gdy zapisał się na kurs instruktorski, który miałem przyjemność prowadzić – Tak jak ja człowiek od zawsze związany z wodą i jego ogromną pasję widać na każdym kursie jaki prowadzi

KAMIL HUŚCIO

SDI OWSD Instructor

 
Od poziomu podstawowego wychowanek naszej szkoły, przyszedł na kurs „szukając jakiegoś zajęcia” bo nie miał pomysłu co robić z czasem. Teraz nie ma pomysłu skąd brać więcej czasu na nurkowania. Został Instruktorem by, jak to sam powiedział „udowadniać wszystkim, że nurkowanie jest fajne i dla każdego”
Na co dzień jest mechanikiem i do szkoleń podchodzi równie precyzyjnie co do naprawy swojego własnego auta.

Andrzej Ryzek

SDI Assistan Instructor & SDI Insctructor Candidate


Andrzej był jednym z moich pierwszych samodzielnie szkolonych kursantów i jest jednym z tych z którymi szybko złapałem dobry kontakt również poza nurkowy
Z zawodu i wykształcenia jest kucharzem,(https://www.facebook.com/smakercateringservice/) na pewno spotkacie
go na naszych wyjazdach nurkowych jak będzie przygotowywał nam coś pysznego do jedzenia po nurkowaniu Obecnie odbywa staż w naszej szkole na poziom Instruktora Nurkowania – trzymamy kciuki by zdał za pierwszym podejściem!

Rafał Dadej

SDI Divemaster


Rafał to człowiek orkiestra – Powinien żyć w czasach renesansu
Oprócz częstego i po części zawodowego nurkowania jest doktorem nauk i wykładowcą na UG, udziela się w społeczności ratowników wodnych, motocyklistów oraz jeździ off-roadowo. Jednakże przede wszystkim prowadzi fundacje „Trzeba Marzyć” http://www.trzebamarzyc.org/ którą jako szkoła czynnie wspieramy na corocznej akcji „3 City Diving Day – Zanurkuj z Marzeniami” oraz od kilku lat przekazujemy 1% do czego zachęcamy wszystkich!
Jeśli chcecie posłuchać jego spokojnego głosu i wielu merytorycznych treści zapraszamy na nasze szkolenia oraz na audycje „Ludzie i Pieniądze” w Gdańskim Radiu

Łukasz Laskowski

SDI Divemaster


Kolejny nasz wychowanek od podstawowego poziomu. Rozpoczął swoją przygodę w 2015 r. w Egipcie. Chciał nurkować, bowiem szukał dla siebie PASJI. Pokochał je do tego stopnia, że zapragnął się nim dzielić. W 2016 r. zapisał się szkolenie na przewodnika nurkowego. Teraz zbiera doświadczenie by zostać szkoleniowcem i samodzielnie przekazywać swą pasję innym, a jak sam mówi „tym którzy myślą, że to nie dla nich”

Też chcesz do nas dołączyć?  Zapraszamy na KURSY INSTRUKTORSKIE!
Pozdrawiam Serdecznie i do zobaczenia na kursach – Wojciech Nowak