O nas

WOJCIECH NOWAK – Założyciel, Prezes Zarządu
SDI Instructor Trainer | TDI Deco Procedures Instructor Trainer |
TDI Trimix Instructor #19696

Wojciech Nowak – TDI Trimix instruktor

Jako syn ratownika wodnego i instruktora pływania – całe swoje życie byłem związany z wodą. Śmieje się, że tata uczył mnie pływać wyrzucając mnie z łódki na środku morza 🙂

Moja przygoda z nurkowaniem zaczęła się dawno temu jeszcze za czasów szkolnych. Na jednym z treningów na basenie, gdzie przygotowywałem się do mistrzostwami juniorów zobaczyłem pod wodą nurków. Okazało się, że ich instruktorem był ten sam człowiek, który prowadził moje zajęcia z pływania.
Od razu zapisałem się na kurs podstawowy OWD i żeby było śmieszniej… nie podobało mi się!  Zakochałem się w nurkowaniu dopiero po kursie, gdy pojechałem nurkować do Egiptu w 2009r. Tam poznałem swojego obecnie serdecznego przyjaciela Marcina – właściciela bazy w Egipcie i patrząc na to jaki jest szczęśliwy z życia pomyślałem „też chcę to robić”
Wojciech Nowak – instruktor nurkowania

Od tamtej pory robiłem wszystko, by zdobyć uprawnienia instruktorskie i jak najszybciej spełnić swoje marzenie o własnej szkole. W 2012r. rozpocząłem pracę, początkowo jako asystent, a potem jako pełnoprawny instruktor w innej szkole. 2 lata później założyłem już swoją.
W ciągu tego czasu wyszkoliłem ponad 500 osób wykonałem ponad 3000 nurkowań w tym głębokie na ponad 80m i każdego dnia wstaję do pracy z uśmiechem na twarzy.
W 2018 r. ukończyłem kurs egzaminatora instruktorów nurkowania i jestem najmłodszym posiadaczem tego stopnia w Europie. 

Najbardziej lubię nurkować na naszych BAŁTYCKICH WRAKACH
Co najbardziej lubię w nurkowaniu?  – Nauczać.  Uwielbiam patrzeć jak ktoś zielony jak woda w naszych jeziorach w kwestii nurkowania po kilku dniach pod naszą opieką staje się samodzielny i pewny siebie pod wodą. Część z moich kursantów wyszkoliłem również na poziomy instruktorskie i patrzenie na to jak szkolą innych, gdy jeszcze jakiś czas temu ja ich uczyłem jest dla mnie najpiękniejszym widokiem na świecie 🙂
Oprócz nurkowania interesuje się biznesem, marketingiem i finansami.
ZAPRASZAM NA KURSY NURKOWANIA  I WYJAZDY Z OŚMIORNICĄ!

Zapraszamy na nurkowanie z Ośmiornicą!
A czemu mówią na mnie Ośmiornica i dlaczego nazwałem tak szkołę? Tego dowiesz się na kursie.

Szkoła nurkowania ośmiornica

ARTUR CHMURA – Prawa ręką Prezesa 🙂
SDI OWSD Instructor | TDI Nitrox Instructor #21490

Artur Chmura – SDI OWSD, TDI Nitrox instruktor

Kurs rozpoczął wraz z synem w ciepłych wodach Egiptu kilka lat temu. Gdy wrócił do Polski zakochał się w Bałtyckich wrakach i tak już zostało. Poznałem Artura w 2013r. właśnie podczas wyjazdu na Bałtyk i od razu złapaliśmy wspólny język. Na nurkowaniu z Arturem nie brakuje śmiechu. Rzuca żartami z rękawa bardziej jak zawodowy komik niż zawodowy nurek 🙂
Artur – instruktor w szkole ośmiornica
Był pierwszą osobą, której zaproponowałem karierę instruktora nurkowania i tak po roku asyst na kursach w mojej szkole w 2016 odbył kurs instruktorski zdając go za pierwszym podejściem. Od tego czasu gdy nie naucza to nurkuje dla własnej przyjemności. Jak sam powtarza w nurkowaniu najbardziej lubi „tę ciszę i spokój”.  Legenda głosi, że kiedyś podobno stracił cierpliwość, ale wierzcie mi, ja nie znam bardziej spokojnego i wyrozumiałego człowieka na świecie!

KAMIL HUŚCIO

SDI OWSD Instructor

 Kamil Huścio – SD OWSD instruktor nurkowania
Od poziomu podstawowego wychowanek naszej szkoły, przyszedł na kurs „szukając jakiegoś zajęcia” bo nie miał pomysłu co robić z czasem. Teraz nie ma pomysłu skąd brać więcej czasu na nurkowania. Został Instruktorem by, jak to sam powiedział „udowadniać wszystkim, że nurkowanie jest fajne i dla każdego”
Na co dzień jest mechanikiem i do szkoleń podchodzi równie precyzyjnie co do naprawy swojego własnego auta.

Andrzej Ryzek

SDI Assistan Instructor & SDI Insctructor Candidate

Andrzej Ryzek – SDI Assistant Instructor
Andrzej był jednym z moich pierwszych samodzielnie szkolonych kursantów i jest jednym z tych z którymi szybko złapałem dobry kontakt również poza nurkowy
Z zawodu i wykształcenia jest kucharzem,(https://www.facebook.com/smakercateringservice/) na pewno spotkacie
go na naszych wyjazdach nurkowych jak będzie przygotowywał nam coś pysznego do jedzenia po nurkowaniu Obecnie odbywa staż w naszej szkole na poziom Instruktora Nurkowania – trzymamy kciuki by zdał za pierwszym podejściem!

Rafał Dadej

SDI Divemaster

Rafał Dadej – SDI divemaster
Rafał to człowiek orkiestra – Powinien żyć w czasach renesansu
Oprócz częstego i po części zawodowego nurkowania jest doktorem nauk i wykładowcą na UG, udziela się w społeczności ratowników wodnych, motocyklistów oraz jeździ off-roadowo. Jednakże przede wszystkim prowadzi fundacje „Trzeba Marzyć” http://www.trzebamarzyc.org/ którą jako szkoła czynnie wspieramy na corocznej akcji „3 City Diving Day – Zanurkuj z Marzeniami” oraz od kilku lat przekazujemy 1% do czego zachęcamy wszystkich!
Jeśli chcecie posłuchać jego spokojnego głosu i wielu merytorycznych treści zapraszamy na nasze szkolenia oraz na audycje „Ludzie i Pieniądze” w Gdańskim Radiu

Łukasz Laskowski

SDI Divemaster

Łukasz Laskowski – SDI Divemaster
Kolejny nasz wychowanek od podstawowego poziomu. Rozpoczął swoją przygodę w 2015 r. w Egipcie. Chciał nurkować, bowiem szukał dla siebie PASJI. Pokochał je do tego stopnia, że zapragnął się nim dzielić. W 2016 r. zapisał się szkolenie na przewodnika nurkowego. Teraz zbiera doświadczenie by zostać szkoleniowcem i samodzielnie przekazywać swą pasję innym, a jak sam mówi „tym którzy myślą, że to nie dla nich”

Też chcesz do nas dołączyć?  Zapraszamy na KURSY INSTRUKTORSKIE!
Pozdrawiam Serdecznie i do zobaczenia na kursach – Wojciech Nowak

>