O nas

WOJCIECH NOWAK – Właściciel
SDI Course Director| TDI Trimix Instructor #19696

Jako syn ratownika wodnego i instruktora pływania – całe swoje życie byłem związany z wodą. Śmieje się, że tata uczył mnie pływać wyrzucając mnie z łódki na środku morza 🙂

Moja przygoda z nurkowaniem zaczęła się dawno temu jeszcze za czasów szkolnych. Na jednym z treningów na basenie, gdzie przygotowywałem się przed mistrzostwami juniorów zobaczyłem pod wodą nurków. Okazało się, że ich instruktorem był ten sam człowiek, który prowadził moje zajęcia z pływania.
Od razu zapisałem się na kurs podstawowy OWD i żeby było śmieszniej… nie podobało mi się!  Zakochałem się w nurkowaniu dopiero po kursie, gdy pojechałem nurkować do Egiptu w 2009r. Tam poznałem swojego obecnie serdecznego przyjaciela Marcina – właściciela bazy w Egipcie i patrząc na to jaki jest szczęśliwy z życia pomyślałem “też chcę to robić”

Od tamtej pory robiłem wszystko, by zdobyć uprawnienia instruktorskie i jak najszybciej spełnić swoje marzenie o własnej szkole. W 2012r. rozpocząłem pracę, początkowo jako asystent, a potem jako pełnoprawny instruktor w innej szkole. 2 lata później założyłem już swoją.
W ciągu tego czasu wyszkoliłem ponad 200 osób wykonałem ponad 1500 nurkowań w tym głębokie na ponad 80m i każdego dnia wstaję do pracy z uśmiechem na twarzy.
Najbardziej lubię nurkować na naszych BAŁTYCKICH WRAKACH
Co najbardziej lubię w nurkowaniu?  – Nauczać.  Uwielbiam patrzeć jak ktoś zielony jak woda w naszych jeziorach w kwestii nurkowania po kilku dniach pod naszą opieką staje się samodzielny i pewny siebie pod wodą. Część z moich kursantów wyszkoliłem również na poziomy instruktorskie i patrzenie na to jak szkolą innych, gdy jeszcze jakiś czas temu ja ich uczyłem jest dla mnie najpiękniejszym widokiem na świecie 🙂
ZAPRASZAM NA KURSY NURKOWANIA  I WYJAZDY Z OŚMIORNICĄ!
A czemu mówią na mnie Ośmiornica i dlaczego nazwałem tak szkołę? Tego dowiesz się na kursie 🙂

 

ARTUR CHMURA –  Prawa ręka,
SDI OWSD Instructor | TDI Nitrox Instructor #21490

Kurs rozpoczął wraz z synem w ciepłych wodach Egiptu kilka lat temu. Gdy wrócił do Polski zakochał się w Bałtyckich wrakach i tak już zostało. Poznałem Artura w 2013r. właśnie podczas wyjazdu na Bałtyk i od razu złapaliśmy wspólny język. Na nurkowaniu z Arturem nie brakuje śmiechu. Rzuca żartami z rękawa bardziej jak zawodowy komik niż zawodowy nurek 🙂

Był pierwszą osobą, której zaproponowałem karierę instruktorską i tak po roku asyst na kursach w mojej szkole w 2016 odbył kurs instruktorski zdając go za pierwszym podejściem. Od tego czasu gdy nie naucza to nurkuje dla własnej przyjemności. Jak sam powtarza w nurkowaniu najbardziej lubi “tę ciszę i spokój”.  Legenda głosi, że kiedyś podobno stracił cierpliwość, ale wierzcie mi, ja nie znam bardziej spokojnego i wyrozumiałego człowieka na świecie!

KAMIL HUŚCIO –  SDI OWSD Instructor 

Od poziomu podstawowego wychowanek naszej szkoły, przyszedł na kurs “szukając jakiegoś zajęcia” bo nie miał pomysłu co robić z czasem. Teraz nie ma pomysłu skąd brać więcej czasu na nurkowania. Został Instruktorem by, jak to sam powiedział “udowadniać wszystkim, że nurkowanie jest fajne i dla każdego”
Na co dzień jest mechanikiem i do szkoleń podchodzi równie precyzyjnie co do naprawy swojego własnego auta.

Krzysztof Bujak – SDI OWSD Instructor #22630

Instruktor Pływania i Ratownik Wodny, swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczął kilka lat temu. Poznałem Krzyśka gdy zapisał się na kurs instruktorski, który miałem przyjemność prowadzić – Tak jak ja człowiek od zawsze związany z wodą i jego ogromną pasję widać na każdym kursie jaki prowadzi

Andrzej Ryzek – SDI Assistan Instructor & SDI Insctructor Candidate

Andrzej był jednym z moich pierwszych samodzielnie szkolonych kursantów i jest jednym z tych z którymi szybko złapałem dobry kontakt również poza nurkowy
Z zawodu i wykształcenia jest kucharzem,(https://www.facebook.com/smakercateringservice/) na pewno spotkacie
go na naszych wyjazdach jak będzie przygotowywał nam coś pysznego do jedzenia po nurkowaniu Obecnie odbywa staż w naszej szkole na poziom Instruktora Nurkowania – trzymamy kciuki by zdał za pierwszym podejściem!

Rafał Dadej – SDI Divemaster

Rafał to człowiek orkiestra – Powinien żyć w czasach renesansu
Oprócz częstego i po części zawodowego nurkowania jest doktorem nauk i wykładowcą na UG, udziela się w społeczności ratowników wodnych, motocyklistów oraz jeździ off-roadowo. Jednakże przede wszystkim prowadzi fundacje “Trzeba Marzyć” http://www.trzebamarzyc.org/ którą jako szkoła czynnie wspieramy na corocznej akcji “3 City Diving Day – Zanurkuj z Marzeniami” oraz od kilku lat przekazujemy 1% do czego zachęcamy wszystkich!
Jeśli chcecie posłuchać jego spokojnego głosu i wielu merytorycznych treści zapraszamy na nasze szkolenia oraz na audycje “Ludzie i Pieniądze” w Gdańskim Radiu

Łukasz Laskowski – SDI Divemaster

Kolejny nasz wychowanek od podstawowego poziomu. Rozpoczął swoją przygodę w 2015 r. w Egipcie. Chciał nurkować, bowiem szukał dla siebie PASJI. Pokochał je do tego stopnia, że zapragnął się nim dzielić. W 2016 r. zapisał się szkolenie na przewodnika nurkowego. Teraz zbiera doświadczenie by zostać szkoleniowcem i samodzielnie przekazywać swą pasję innym, a jak sam mówi “tym którzy myślą, że to nie dla nich”

Też chcesz do nas dołączyć?  Zapraszamy na KURSY INSTRUKTORSKIE!
Pozdrawiam Serdecznie i do zobaczenia na kursach – Wojciech Nowak