Szkolenia dla nurków Gdańsk

Kursy nurkowania w Gdańsku

Chcesz spróbować? Nauczyć się? A może iść głębiej i być najlepszym? U nas znajdziesz wszystko, czego szukasz. Oferujemy kursy nurkowania w Gdańsku, które wyróżniają się na tle innych szkół pod wieloma względami. Przede wszystkim w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – od kompletnych nowicjuszy po zaawansowanych nurków, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności lub rozszerzać je np. o szkolenia divemasterskie czy instruktorskie. Ponadto wszystkie kursy nurkowe prowadzimy indywidualnie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować ich przebieg do Twoich zdolności i potrzeb, a także dopasować terminy zajęć do Twojego kalendarza.

Zapewniamy również najdłuższy czas trwania kursów nurkowania w Gdańsku i Gdyni. Nie sugerujemy się wyłącznie przepisami wskazującymi minimalną ilość nurkowań w danym szkoleniu. Zamiast tego bazujemy na naszym doświadczeniu i świadomości, ile godzin pod wodą faktycznie jest potrzebnych, abyś umiał nurkować bezpiecznie, poprawnie i komfortowo. Jest to oczywiście znacznie więcej, niż przedstawione zostało w standardach, których kurczowo trzymają się inne szkoły.

Szkolenia dla nurków – Gdańsk i Gdynia

Nigdy nie schodziłeś pod wodę, a marzysz o tym, by zobaczyć, jak wygląda życie na dnie morza? Zdobądź uprawnienia i rozpocznij fascynującą przygodę na naszych kursach nurkowania w Gdańsku i Gdyni. Jeśli interesuje Cię bezpieczne i efektywne szkolenie, dzięki któremu zdobędziesz wiele nowych umiejętności, wybierz naszą szkołę. Zapewnimy Ci mnóstwo zabawy i postawimy przed Tobą wiele nowych wyzwań, których realizacja przyniesie ogrom satysfakcji.
Wszystkie zajęcia prowadzimy z ogromną pasją i zaangażowaniem – każdy kursant jest dla nas równie ważny i chcemy, aby po zakończonym szkoleniu mógł samodzielnie eksplorować głębiny otaczających nasz mórz czy jezior. Przeprowadzanie wartościowych kursów nurkowania umożliwia nam także używanie wysokiej jakości, nowoczesnego sprzętu. Na czas szkolenia otrzymasz więc od nas wszystko, co potrzebne, by było Ci ciepło, wygodnie i bezpiecznie pod wodą. Co istotne, cały nasz sprzęt przechodzi regularne przeglądy techniczne, więc możesz być pewien, że jest w pełni sprawny.

Kurs nurkowania w Gdańsku i Gdyni – zakres szkolenia

Mieszkasz w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie lub innym mieście w okolicy Trójmiasta i chcesz zapisać się na kurs nurkowania? Zapraszamy do naszej szkoły, w której podstawowe szkolenie rozpoczyna się zajęciami w formie online. Otrzymasz wówczas dostęp do platformy e-learningowej, na której umieściliśmy dla Ciebie materiały z wiedzy teoretycznej. Po przyswojeniu najważniejszych informacji na temat nurkowania i pozytywnym zdaniu testu możemy przystąpić do praktyki!

W pierwszym kroku zapoznamy Cię ze sprzętem, z którego będziesz korzystał podczas zejścia pod wodę i nauczymy oddychać przez specjalny automat. W przypadku bardziej zaawansowanych szkoleń po części teoretycznej przystąpimy od razu do ćwiczeń praktycznych. Nurkowania na kursach odbywają się najczęściej na Bałtyku, w którym możesz podziwiać zapierające dech w piersiach wraki statków. Zatopione łodzie stanowią też swego rodzaju przeszkody treningowe, które chętnie wykorzystujemy podczas ćwiczeń z bardziej zaawansowanymi osobami.

Umożliwiają one jednak nie tylko naukę rozmaitych manewrów. W wielu przypadkach pływanie na wrakach rozbudziło w naszych kursantach ogromną pasję do eksplorowania miejsc, które nie są widoczne z powierzchni. W przypadku gorszych warunków pogodowych natomiast przenosimy się na jedno z kaszubskich jezior. Unikamy basenów, by zapewnić Ci jak najrealniejsze warunki podczas szkoleń. Wciąż nie jesteś przekonany? Obejrzyj nasze darmowe szkolenie z podstaw nurkowania, by zobaczyć, czego możesz się nauczyć, gdy zapiszesz się do nas na pełen kurs nurkowania w Gdańsku.

Co jednak istotne, chętnie organizujemy szkolenia również dla mieszkańców innych rejonów Polski. Do Trójmiasta regularnie przyjeżdżają do nas osoby na nurkowanie ze Słupska, Elbląga, Malborka, Bydgoszczy czy Torunia. A to nie wszystko! Nasi kursanci mieszkają też w Warszawie i Krakowie, a niektórzy nawet w Niemczech oraz Szwecji. Jak zatem widzisz, odległość dla nich nie jest żadną przeszkodą, by nurkować w naszej szkole. Ty również nie pozwól, by Cię to zatrzymało! 😊

Szkolenia nurkowe na każdym poziomie

Ofertę naszej szkoły przygotowaliśmy z myślą o osobach na różnym poziomie zaawansowania. Dzięki temu możesz bez przeszkód rozwijać swoje umiejętności w określonym stopniu i tempie oraz w takich warunkach, jakie odpowiadają Ci najbardziej. W związku z tym prowadzimy zarówno kursy nurkowania w Gdańsku od zera, jak i szkolenia bardziej zaawansowane, którymi z całą pewnością zainteresowane będą osoby z większym doświadczeniem. Z nami nie tylko rozpoczniesz swoją podwodną przygodę, ale też nauczysz się pływania na głębszych wodach, w nocy, na wrakach lub w innej niż podstawowa konfiguracji. W Ośmiornicy zapraszamy Cię na kurs:

  • podstawowy (Open Water Diver),

  • zaawansowany (Advanced Open Water Diver),

  • ratunkowy (Rescue Diver),

  • konfiguracji bocznej (Sidemount),

  • suchego skafandra (Dry Suit),

  • techniczny (TDI Advanced Nitrox + TDI Decompression Procedures lub TDI Extended Range + ew. TDI Trimix).

Zapraszamy też wszystkich nurków aspirujących do stania się Divemasterami lub instruktorami! Ponadto dla zainteresowanych osób – nie tylko związanych z branżą nurkową – zapewniamy szkolenia z pierwszej pomocy. Zdobędziesz podczas nich niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci uratować komuś życie w sytuacji jego zagrożenia i przydadzą się nie tylko pod wodą. Decydując się na takie szkolenie, znacznie zwiększysz też swoją pewność siebie, będziesz umiał zachować zimną krew i działać racjonalnie nawet w wyjątkowo trudnych momentach.

Kursy nurkowania przez cały rok

Pamiętaj jednocześnie, że nie ograniczamy się do kursów nurkowania wyłącznie latem! Nasze ciepłe suche skafandry zapewnią Ci komfort termiczny nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest bardzo zimno. Specjalizację na suchy skafander dołączamy do wszystkich kursów OWD w okresie od jesieni do wiosny. W piankach pozwalamy wchodzić naszym kursantom do wody wyłącznie od połowy maja do połowy września. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie osoby, które zaczęły nurkować w sucharze, nie wracają do pianki nawet w lecie…

Sezon zimowy nie powinien Cię odstraszać z jeszcze jednego powodu. Bałtyk w tym okresie jest często znacznie czystszy i bardziej przejrzysty niż latem! Wynika to z faktu, że zimą woda nie kwitnie, a widoczność sięga nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów. Chyba nie musimy mówić, jak pięknie, okazale i imponująco prezentują się wówczas wraki?

Warunki podczas szkoleń nurkowych

Większość naszych szkoleń nurkowych przeprowadzamy w formie indywidualnej. Wierzymy, że tylko w takich warunkach jesteś w stanie wyciągnąć sto procent ze wszystkich lekcji i w pełni wykorzystać swój potencjał. Naszym zdaniem (oraz zdaniem wszystkich osób, które poznały taki sposób nauczania) grupowe zajęcia odczuwalnie zaniżają bowiem efektywność. Na indywidualnych lekcjach prowadzący może skupić całą swoją uwagę wyłącznie na Tobie, a także przekazać wiedzę w dostosowanym do Twoich potrzeb tempie. Łatwiej wychwyci on też ewentualne niedociągnięcia i pomoże Ci w ich poprawie.
Co więcej, instruktor dzięki temu jest również w stanie dostosować do Ciebie grafik kursu. Zajęcia odbywają się w terminach, które TOBIE najbardziej pasują – przeprowadzamy je zarówno w weekendy, jak i dni powszednie. Pamiętaj jednak o rezerwacji wybranych dat z odpowiednim wyprzedzeniem! Wówczas bez trudu dopasujemy termin szkolenia nurkowania do Twoich możliwości i kalendarza.
Ze wszystkich naszych szkoleń dla nurków wrócisz usatysfakcjonowany oraz pewny swoich nowo nabytych umiejętności. W Ośmiornicy nie przymykamy oka na popełniane błędy. Nawet jeżeli niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, niekiedy najdrobniejsze pomyłki mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wychodząc z dobrze przeprowadzonego kursu nurkowego, będziesz czerpał prawdziwą przyjemność z czasu spędzanego pod wodą i miał świadomość, że robisz to właściwie!
Jesteśmy upoważnieni do wydawania certyfikatów jednej z największych na świecie organizacji nurkowych TDI/SDI. Otrzymujące je osoby muszą wykazać się ponadprzeciętną znajomością obsługi sprzętu, nienagannym wykonywaniem ćwiczeń oraz radzeniem sobie w sytuacjach awaryjnych.
>