Rescue driver

Kurs Rescue Diver skierowany jest do osób, które posiadają już nieco większe doświadczenie w nurkowaniu, a jednocześnie pragną przenieść je o poziom wyżej. Podczas szkolenia nauczymy Cię radzić sobie w sytuacjach awaryjnych, nieprzewidywalnych oraz takich, w których może wystąpić zagrożenie życia. Polecamy go w szczególności wszystkim osobom, które myślą o profesjonalnej karierze instruktora lub przewodnika, by zagwarantować swoim podopiecznym pełne bezpieczeństwo, ale nie tylko!

Na kurs Rescue Diver chętnie przyjmujemy również osoby, które są nurkami rekreacyjnymi i chcą dla samych siebie nauczyć się więcej, by nurkować po prostu jeszcze bezpieczniej. Pamiętaj jednak, że nie jest to szkolenie dla osób, które chcą tylko wzbogacić swoją kolekcję certyfikatów. Nurek, który nazywa się Rescue Diverem, powinien rozumieć powagę i odpowiedzialność, jaka idzie za tym określeniem. Co więcej, aby przystąpić do kursu, musisz mieć na swoim koncie przynajmniej 40 udokumentowanych nurkowań, a także zaliczyć Kurs Pierwszej Pomocy.

ćwiczenia pierwsza pomoc

Czego nauczysz się podczas kursu Rescue Diver?

Rescue Diver to kurs na nurka ratownika, który pozwoli Ci lepiej oceniać sytuacje występujące pod wodą oraz pomagać mniej wprawnym nurkom będącym pod wpływem silnego stresu. Szkolenie to uczy więc nie tylko umiejętności szybkiego reagowania, ale też odpowiedniego podejścia psychologicznego i radzenia sobie z nieprzewidywalnym zachowaniem innych osób biorących udział w zdarzeniu. Daje ono również wiedzę na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom, zanim one wystąpią.

W skrócie podczas kursu Rescue Diver nauczysz się podstaw ratownictwa wodnego, a także:

 • radzenia sobie z nurkiem w stresie,
 • wyciągania z wody nieprzytomnego nurka,

 • podawania powietrza w różnych sytuacjach,
 • holowania nurka nad i pod
  wodą.ho

Umiejętność przewidywania różnych zdarzeń może uratować życie – zarówno Tobie, jak i Twojemu nurkowemu partnerowi – oraz pozwoli w bezpieczny sposób cieszyć się z czasu spędzonego pod wodą. Kursanci Rescue Diver zyskują dużo większą świadomość własnych możliwości i ograniczeń, co umożliwi podejmowanie trafnych i odpowiedzialnych decyzji w krótkim czasie. Ponadto zapoznają się oni ze sprzętem do ratownictwa oraz nauczą się go obsługiwać. Co istotne, nauka odbywa się poprzez symulowanie prawdziwych zagrożeń w bardzo realistyczny sposób.

Nurek ratownik – Rescue Diver jako pierwszy krok do kariery zawodowej

Jak wspomnieliśmy wyżej, kurs Rescue Diver to rewelacyjny wybór, jeśli chcesz postawić pierwszy krok w kierunku swojej kariery zawodowej związanej z nurkowaniem. Jest to niezbędne szkolenie zarówno dla przyszłych instruktorów czy instruktorów asystujących, jak i Divemasterów (przewodników nurkowych). Wiedza i umiejętności zdobyte podczas tych zajęć są bowiem wymagane do rozpoczęcia dalszych szkoleń.

Kurs Rescue Diver przeprowadzamy w pakiecie z:

 • kursem pierwszej pomocy (CPR/BLS),
 • nauką obsługi automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED),
 • nauką podawania tlenu medycznego w awaryjnych sytuacjach nurkowych (O2).

Co ważne, wszystkie zajęcia w naszej szkole prowadzone są przez doświadczonych nurków, którzy brali udział w różnych sytuacjach awaryjnych pod wodą. Dzięki temu masz pewność, że uczysz się rzetelnej, praktycznej i – co najważniejsze – sprawdzonej wiedzy.

Kurs Rescue Diver przeprowadzamy w pakiecie wraz z:

 • Kursem pierwszej pomocy,
 • Nauką obsługi automatycznych defibrylatorów zewnętrznych,
 • Nauką podawania tlenu medycznego w sytuacjach nurkowych.

 

Jak przystąpić do szkolenia Rescue Diver?

Aby przystąpić do szkolenia Rescue Diver, musisz spełnić określone wymagania wstępne, spośród których najważniejsze jest posiadanie 40 udokumentowanych nurkowań lub licencji AOWD. Powinieneś też ukończyć kurs pierwszej pomocy, który u nas dostajesz w pakiecie, więc pod tym względem nie musisz się niczym martwić ani organizować go na własną rękę.

Dla osób, które na poważnie chciałyby wiązać swoją karierę z nurkowaniem, polecamy również kursy nurkowania technicznego, m.in. w konfiguracji bocznej – Sidemount. Schodzenie pod wodę z dwiema (lub więcej!) butlami w tak wygodnym ułożeniu zapewnia jeszcze bezpieczniejsze warunki do nurkowania i większe możliwości pomocy w sytuacji, która tego wymaga.

>