Indywidualny kurs nurkowania

6 powodów, dla których indywidualny kurs nurkowania jest lepszy niż w grupowy

1. Czas zajęć. 

Nurkowania szkoleniowe trwają zazwyczaj ok. 60 min. Na zajęciach grupowych każdy uczestnik dostaje tylko ułamek tego czasu, natomiast na indywidualnym kursie nurkowania całość jest poświęcona tylko Tobie. Dzięki temu możemy przerobić więcej ćwiczeń lub bardziej skupić się na tych, które nie wychodzą. Nie czujesz przez to presji czasu i innych kursantów, tylko możesz w pełni skupić się na swoim zadaniu.

2. Więcej wiedzy i umiejętności. 

Dzięki większej ilości czasu jaka jest poświęcona Tobie, możesz nauczyć się znacznie więcej niż podczas zajęć grupowych. Gdy wykonamy materiał, a wciąż zostanie nam czasu pod wodą, nasz instruktor z przyjemnością pokaże Ci nad programowe umiejętności. Indywidualny kurs nurkowania będzie zawsze lepiej dopasowany pod Twoje potrzeby niż ogólne szkolenie grupowe.

3. Bezpieczeństwo

Podobnie jak w przypadku czasu zajęć, instruktor na zajęciach grupowych musi dzielić swoją uwagę na kilka osób. Na zajęciach indywidualnych dba w 100% tylko o Twoje bezpieczeństwo! Wpływa to pozytywnie na Twój proces nauki, bowiem nie musisz się przejmować niczym innym oprócz wykonywanych ćwiczeń.

4. Terminy 

Na kursach grupowych, termin zazwyczaj ustalany jest odgórnie, co może powodować komplikacje. Na kursie indywidualnym natomiast dopasowujemy terminy w 100% pod Ciebie. Dzięki temu nie musisz się przekładać innych zajęć czy obowiązków, a na samym nurkowaniu nie musisz myśleć czy zdążysz w inne miejsce, bo zaczniemy i skończymy o takiej porze jaka jest wygodna dla Ciebie! 

5. Indywidualne potrzeby.

Każdy nurek ma różne potrzeby i różne problemy, zajęcia indywidualne to jedyny sposób, by skupić się konkretnie na tym z czym Ty masz problem i na tym co Ty chcesz osiągnąć w nurkowaniu. Na zajęciach grupowych, nawet w małych grupach, może okazać się, że osoby uczestniczące mają zupełnie inne cele, w takim przypadku instruktor musi dzielić czas i uwagę, by spełnić oczekiwania każdej osoby, co często i tak się nie udaje. Podczas indywidualnego kursu nurkowania nie mamy takich problemów. 

6. Zabawa 

Gdy już przerobimy cały materiał i umiejętności ponadprogramowe jest duża szansa, że na indywidualnym kursie nurkowania wciąż zostanie nam trochę czasu na przyjemności takie jak np. zwiedzanie wraku na którym ćwiczyliśmy czy możliwość porobienia sobie zdjęć na pamiątkę. Na kursach grupowych często trzeba by marnować na to cenny czas zajęć, a z nami nie będzie takiego problemu.